Bitcoin (BTC) 40 bin doların altına doğru ilerliyor olsa da, yeni veriler büyük yatırımcılardan gelen talepte azalma olmadığını ortaya koyuyor.

Zincir üstü analiz platformu CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, kurumsal yatırımcıların BTC satın almasının bir kez daha “önemli bir tartışma noktası” olabileceğini ileri sürdü.

Coinbase Pro’dan BTC çekimleri sürüyor

Ki, ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in profesyonel kolu Coinbase Pro’nun rezervlerine dikkat çekti. Platformdan yüklü miktarlarda BTC çekilmeye devam ediliyor.

Bu hafta platformdan bir günde toplamda 30 bin BTC çekildi. Münferit olmayan bu durum, mart ayında da görülmüştü.

Coinbase Pro’nun BTC rezervleri ve BTC/USD grafiği. Kaynak: CryptoQuant

“Bugün Coinbase’den 30 bin BTC uçtu gitti,” diyen Ki, şöyle devam etti:

“Başkanlık Kararnamesi herhangi bir zorluk çıkartmadığından dolayı, kurumsal alımlar yeniden büyük bir tartışma noktası olabilir.”

ABD’nin geçtiğimiz ay imzaladığı ve kripto para ekosisteminin çeşitli yönlerini soruşturma talimatı veren başkanlık kararnamesi, yüksek hacimli yatırımcıları caydırmamış gibi gözüküyor.

Borsalardan çekilen Bitcoin, açıklamalı grafik. Kaynak: Ki Young Ju/ Twitter

Tüm borsalarda görülen bu trend, nisan ayında çekilen toplam miktar bakımından mart ayıyla rekabet edecek düzeyde.

Terra alım baskısını koruyor

Bu yılın en büyük alıcılarından, blockchain protokolü Terra’nın arkasındaki kuruluş Luna Foundation Guard (LFG), rezervlerine geçtiğimiz 48 saatte 2.633 BTC (105,3 milyon dolar) daha ekledi.

İzleme kaynağı BitInfoCharts, LFG cüzdanının mevcut durumda en büyük 18’inci Bitcoin cüzdanı olduğunu ve Tesla’nın BTC cüzdanından dahi büyük olduğunu gösteriyor.

LFG Bitcoin cüzdanı (ekran görüntüsü). Kaynak: BitInfoCharts