Terra (LUNA) blockchain ağının geliştiricisi Terraform Labs (TFL), Luna Foundation Guard’a değeri mevcut kur ile 820 milyon doları bulan 10 milyon LUNA hediye etti.

Luna Foundation Guard (LFG), Terra’ya bağlı ve ağın algoritmik stablecoin’i Terra USD’nin (UST) değerini dolara sabit tutmakla görevli, kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur.

Terraform Labs, 14 Nisan’da Twitter’da yaptığı duyuruda hediyenin ne için kullanılacağına dair detay vermedi. Diğer yandan Terra Finder’daki işlem verileri, LFG’nin rezerv cüzdanından geçtiğimiz gün 7,8 milyon LUNA’nın (yaklaşık 630 milyon dolar) hızla çekildiğini gösteriyor.

Terra Kurucusu Do Kwon’un UST rezervleri için 10 milyar dolar değerinde Bitcoin satın alma hedefi olduğu düşünülürse, bu paranın bir kısmının da BTC rezervini artırmak için kullanılması beklenebilir. Bir kısım LUNA da UST/USD kurunu sabit tutmak amacıyla yakılabilir.

TFL ve LFG’nin geçtiğimiz hafta 100 milyon dolarlık satın aldığı AVAX da alışveriş listesinde yer alıyor.

İki gün önce yaklaşık 2.500 BTC (100 milyon dolar) alım yapan LFG, MicroStrategy ve Tesla’nın ardından en büyük üçüncü Bitcoin cüzdanının sahibi oldu.

LFG’nin rezervlerinde mevcut durumda toplamda 2,44 milyar dolar bulunuyor. Bitcoin, 1,74 milyar dolar ile bu miktarın yüzde 70’i ediyor.