Bitcoin (BTC), 13 Nisan’da ABD borsalarının açılışında borsalar ile birlikte düşüşe ara verdi.

BTC/USD paritesinin 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

39 bin dolar altı hala mümkün

Cointelegraph Piyasalar Pro ve TradingView verilerine göre BTC/USD paritesi, 13 Nisan’da ABD piyasalarının açılmasıyla birlikte 41.300 dolara kadar yükseldi.

Bir süredir belirli bir aralıkta seyrederek sinirleri geren Bitcoin, gösterdiği yukarı yönde dalgalanma ile kaybedilme tehlikesi bulunan destek seviyelerini kurtardı.

Yine de yatırımcılar, mevcut duruma pek de iyimser bakmıyor ve uzun pozisyon açmak için daha düşük giriş seviyelerini bekliyorlar.

Popüler yatırımcı Crypto Ed de riskten uzak bir yaklaşım sergiliyor. Yatırımcı, daha önce 39 bin doların altına düzeltmeden önce rahatlama rallisi yaşanacağını ileri sürmüştü.

Ed, YouTube videosunda “41 bin dolara doğru hareket edeceğinive daha sonra büyük olasılıkla bir miktar daha düşüş yaşanacağını düşünüyorum,” diye belirtti

Yatırımcı, BTC/USD paritesinin 40.500 doların üzerine tutunması halinde bu senaryonun geçersiz olacağını ekledi.

Duyarlılık iyileşme gösteriyor

Piyasa verileri, yatırımcıların bu ralliyi beklediklerini gösteriyor. Son 24 saatte likide edilen hem uzun hem de kısa pozisyonların sayısı düşük kalmayı sürdürdü.

Kripto likidasyon grafiği. Kaynak: Coinglass

Diğer yandan piyasa duyarlılığı da yükselişe geçti. 12 Nisan’da “aşırı korku” bölgesindeki 20/100 puana gerileyen Kripto Korku & Hırs Endeksi, çeviri yayın saati itibarıyla 5 puan artış göstererek 25 puana yükseldi. Endeks hala “aşırı korku” bölgesinde bulunuyor.

Kripto Korku & Hırs Endeksi. Kaynak: Alternative.me