Bitcoin (BTC) fiyatı, destek seviyelerinin yakınında gezindiği için yatırımcılar haftayı diken üstünde geçiriyor.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Yatırımcılar 40.000 doların altını hedefliyor

Cointelegraph Piyasalar ve TradingView verilerine göre, 40.000 doların altına doğru gelen testler, genel destek seviyesini henüz bozabilmiş değil.

Bitcoin’in makro ekonomi kaynaklı düşüş trendi devam ederken, 40.000 dolarlık destek son günlerde çok fazla sınanıyor. Teknoloji hisseleriyle paralel biçimde gerileyen BTC/USD paritesi, mart ayının ikinci yarısında elde ettiği kazanımların neredeyse tamamını kaybetti.

Şimdilerde 30.000 ila 40.000 dolarlık koridor, kısa vadeli hedef olarak izleniyor ve Bitcoin’in bu yılın ilk çeyreğinden itibaren davranışının bir tekrarı yeniden sahnelenebilir.

Destek seviyeleri arasında, geçen ayki yükselişin başlangıcını temsil eden 39.600 dolar var. Bu destek, birkaç düşüşe rağmen boğaların savunmayı başardığı bir bölge.

Öte yandan, zincir üstü izleme kaynağı Whalemap tarafından salı günü açıklandığı üzere balina alım bölgeleri güvenli seviyeler olabilir.

Bu arada, Bitcoin’in ne kadar düşebileceğine dair karışık fikirler varken, popüler yatırımcı Crypto Ed kısa vadeli sıçrama alanı olarak 38.600 dolara işaret etti.

Cointelegraph tarafından bildirildiği üzere, türev platformu BitMEX’in eski CEO’su Arthur Hayes, en büyük kripto para biriminin haziran ayında 30.000 dolardan işlem görmesini bekliyor.

Bu arada analist Kevin Svenson, daha uzun zaman dilimlerinde 600 günlük basit hareketli ortalamayı (SMA) yeniden test edilen önemli bir destek hattı olarak tanımladı.

“BTC, COVID-19 çöküşünden bu yana 600 günlük basit hareketli ortalamanın altında hiç kapanış görmedi” dedi.

“600 günlük basit hareketli ortalama aynı zamanda ocak ortasından beri temel destek oldu. Şu anda 600d/SMA’nın bulunduğu yer 39.250 dolar.”

600 günlük SMA ile BTC/USD grafiği. Kaynak: Kevin Svenson/ Twitter

Terra 96 milyon dolar kaybetmiş olsa da satın almaya devam ediyor

Gelgelelim en yeni büyük Bitcoin alıcıları için işler aynı şekilde devam ediyor.

İlgili: Bitcoin fiyatı ABD’de TÜFE’nin açıklanmasının ardından fırladı

Cüzdan verilerine göre, blockchain protokolü Terra’ya bağlı kâr amacı gütmeyen kuruluş olan Luna Foundation Guard’ın (LFG) çarşamba günü rezervlerine 2.500 BTC (yaklaşık 100,4 milyon dolar) daha eklediği doğrulandı.

Bu alım, Terra’nın toplamda 42.400 BTC (yaklaşık 1,7 milyar dolar) sahibi olduğu anlamına geliyor. Tesla’nın kurumsal bilançosunda 800 BTC’den daha az var.

Bilançosunda yaklaşık 200 milyon dolar kâr bulunan Terra, en son Bitcoin fiyat düşüşü nedeniyle şimdi yaklaşık 100 milyon dolar kârda.

Terra’nın cüzdanı, Bitcoin ağındaki en büyük 18’inci adres. Terra’nın kurucu ortağı Do Kwon’un onayladığı üzere firma, TerraUSD (UST) stablecoin’inin genişleyen arzını desteklemek için “sürekli olarak” büyüme planı yapıyor.

LFG cüzdan verileri (ekran görüntüsü). Kaynak: BitInfoCharts

Burada ifade edilen görüş ve yorumlar yalnızca yazara aittir. Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve alım satım işlemi risk içerir. Karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.