Kripto yatırım şirketi Ark Invest’in kurucusu Cathie Wood, şirketinin tüm PayPal hisselerini satarak, Bitcoin Lightning Network ağını kullanan ödeme sistemi Cash App’in uzun vadeli büyüme potansiyeline daha fazla güven gösterdi.

Wood, şirketinin bu adımını Miami Bitcoin 2022 etkinliği sırasında açıkladı.

Lightning Network (LN), işlemleri hızlandırmak ve daha ucuz hale getirmek için tasarlanan bir Bitcoin layer-2 çözümüdür. Finansal teknolojiler şirketi PayPal ise Block’un (eski adıyla Square) Cash App uygulamasının doğrudan rakibi olan ödeme uygulaması Venmo’yu yönetiyor.

Wood, cuma günü CNBC ile gerçekleştirdiği röportaj sırasında Cash App’i dijital varlık cüzdan entegrasyonuna daha kapsamlı yaklaşımı nedeniyle PayPal’e tercih ettiğini açıkladı. Wood, Venmo Bitcoin’e ev sahipliği yapmaya başlasa da, uygulamanın daha çok “Cash App’in takipçisi” gibi olduğunu ileri sürdü.

“Kazanan olacaklarını düşündüklerimize oynuyoruz […] Portföylerimizi risksiz bir dönemde konsolide ettiğimiz sırada Block’u PayPal’e tercih ettik.”

Wood, şirketinin Cash App’e olan inancının, Venmo’daki gibi tepeden inme bir yaklaşımla değil, organik şekilde büyüyen kullanıcı sayısından kaynaklandığını açıkladı.

Venmo, toplamda 70 milyon kullanıcıya ve 850 milyon dolar kâra sahip. Cash App’i ise 44 milyon kişi kullanıyor ve uygulama 2,03 milyar dolar kâr ediyor. İki uygulamanın kâr etme potansiyelindeki net fark da Ark’a kararında yardımcı olmuş olabilir.