Btc Rehber - Btc Haber

Bitcoin Kripto Para Analiz Uzmanları

Popüler Analist: “Bitcoin’de Şimdi 12 Bin Doların Üzerinde Kalma Zamanı”

338
Okuma Süresi: 2 dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin, son birkaç gündür sıkı bir ticaret aralığında sıkışmış durumda. Bu durum hem alıcıları hem de satıcıları bir çıkmazda bıraktığından, kripto para biriminin kısa vadeli eğilimi hakkında pek fikir veremiyor. Ancak bu sabah saatlerinde görülen fiyat hareketi, yönün nereye gidebileceği hakkında ipuçları barındırıyor.

Bir sonraki trendin neresi olacağına gelince, analistler büyük bir patlamaya hazır olmak gerektiğini söylüyor. Kısacası dijital varlık, önümüzdeki birkaç hafta içinde 12.000 doları aşıp o seviyede tutunabilir.

Barstool Sports’un kurucusu Dave Portnoy’un BTC’ye girişi de dahil olmak üzere; bu tür bir hareketin yakın olduğunu gösteren birkaç faktör var. Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasası, son zamanlarda bazı karışık fiyat hareketleri gördü. BTC ve diğer kripto para birimleri ticareti yan ticaretine devam ederken, Ethereum gibi bazı dijital varlıklar; ralli sürecine girdi.

Analistler, Bitcoin’in yakında bu izleri takip edeceğine inanıyor ancak kripto para birimi teknik olarak yukarı yönlü bir konumdaymış gibi görünüyor. Bu fiyat hareketi hakkında konuşan bir analist, BTC 11.000 doların üzerinde kaldığı sürece BTC’de açık pozisyon tutmanın riskli olduğuna inandığını açıkladı.Ancak bu seviyenin altında bir kırılma, teknik gücünü geçersiz kılmak ve onu daha aşağıya göndermek için yeterli olabilir.

Bitcoin’de 12 Bin Doların Üzerinde Kalma Zamanı

Bitcoin (BTC) fiyatı, geçtiğimiz günlerde ani bir düşüş yaşayarak 11 bin 200 dolara kadar gerilemişti. Lider kripto para birimi bu sabah tekrar hareketlenerek 12 bin dolara kadar yükseldi.

Bitcoin’de bir süredir yön belirsiz. Birçok analist Bitcoin’in yükseliş mi düşüş mü yaşayacağı konusunda farklı farklı yorumlarda bulunuyor. Popüler analist Josh Rager, BTC’nin 12 bin dolara çıkması konusunda yorumda bulundu:

“Şimdi 12 bin doların üzerinde kalma zamanı.”

The Moon Carl ise bir sonraki hedefinin 13 bin dolar olduğunu ifade etti. Analiste göre BTC, bir sonraki hamlesi için hazırlanıyor. Bilindiği üzere Moon Carl, bundan 1-2 hafta önce 100 bin dolara ulaşana kadar hiçbir Bitcoin’imi satmıyorum ifadelerini kullanmıştı.

Popüler analist  Denys Serhiichuk önceki gün yaptığı BTC analizinde Bitcoin’in 12 bin doları aşabileceğini ve 12 bin 400 dolara doğru ilerleyebileceğini söylemişti.Analistlere göre şimdi önemli olan Bitcoin’in 12 bin dolar seviyesinin üzerinde kalmak için mücadele etmesi. Eğer BTC bunu başarırsa ilk hedef olarak 12 bin 400 ve sonrasında 13 bin dolara kadar ilerleme yaşayabilir.

Konsolidasyon Aşamasına Rağmen Bitcoin Yapısal Olarak Yükseldi

Bu haberin yazımı sırasında, Bitcoin 11,912 dolar civarında yukarı yönlü işlem görüyor. Bu fiyat seviyesi, dün görülen 11.400 dolarlık düşük seviyelerden varlığın tırmanmasına izin veriyor ve 12 bin dolar seviyesini müjdeliyor.

Bu yükseliş, Ethereum‘un 390 dolardan 430 dolara yükselişinin hemen ardından gerçekleşti -ki bu da yatırımcıların Ethereum’un, BTC’nin hareketlerini takip etmesini beklediğini gösteriyor.12.000 dolarlık aşılamaz direnç seviyesinin altında kalsa da, analistler yükseliş bekliyor.

Bir trader, Dave Portnoy’un çok sayıda ve kitlesel denebilecek takipçisi nedeniyle kripto para piyasasına girmesini olumlu bir olay olarak işaret etti ve bu durum, varlığın bağımsız teknik gücü ile birleştiğinde; BTC’nin yakında 12.000 doların üzerine çıkıp orada destek göreceği belirtiliyor.

“Görünüşe göre boğalar güçlü ve sanırım yine 12.000 dolar seviyesini gördüğümüz gibi, üzeri seviyeleri de göreceğiz. Herkes dikkatle takip etsin.”

Bu Teknik Yapı, BTC’ye Yakın Vadede Büyük Bir Artış Getirebilir

Başka bir analist de, Bitcoin’in temel destek seviyelerine dönebilmesinin 12.000 doların üzerinde tutunmayı sağlayacak bir itmenin yakın olduğunu gösterdiğini açıklıyor.

Ayrıca analist, diğer trader’ların Portnoy’un kripto paralara girmesiyle ilgili düşüncelerini de paylaşıyor.

“BTC’de en sonki Portnoy haberlerinin destek seviyelerine nasıl etki ettiğini izleyecek olan boğalar, önümüzdeki birkaç gün içinde yukarı seviyelerden bir kapanış arıyor. Bana ise varlık hala, sadece 11.000 doların altında güvenli görünüyor.”

Bitcoin, 12.000 doların üzerinde sürekli bir kırılma yaşarsa, lider kripto para kısa vadede önemli bir artış görebilir.

btcrehber
WRITEN BY

btcrehber

Bitcoin Para birimi ile alakalı tüm konuları içeren bir rehber platformudur. btcrehber.com'da Her gün yeni bilgiler edinebilirsiniz. Burada edindiğiniz bilgileri sosyal çevrenizle paylaşabilirsiniz. Dünya'da milyonlarca kişi tarafından takip edilen Bitcoin ile alakalı Tüm güncel konular burada yer almaktadır. Her gün yeni bir bilgi için bizi takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir