Btc Rehber - Btc Haber

Bitcoin Kripto Para Analiz Uzmanları

Hangi Ülkede Hangi Kripto Paralar Popüler: Bitcoin, Ethereum, XRP ve Altcoin’lerin Arama Oranları

301
Okuma Süresi: < 1 dakika

Blockchaincenter.net, Bitcoin, Ethereum ve XRP dahil olmak üzere en popüler 10 kripto varlığı için ülkelere göre arama ilgisini görselleştiren etkileşimli bir harita yayınladı.

Bitcoin, Ethereum ve XRP Listede İlk Üçü Oluşturuyor

Google Trends’ten gelen verileri kullanan Blockchaincenter.net, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan BTC’nin %80,8’lik bir hakimiyetle dünyanın en çok aranan kripto parası olmaya devam ettiğini söylüyor.

Ancak Blockchaincenter.net, yalnızca piyasa değeri sıralamasının arama hacmi sıralamasına birebir yansımadığını belirterek şu şekilde açıklıyor:

“Dogecoin, piyasa değeri açısından ilk 30’da değil. Yine de en çok aranan ilk 10 kripto para birimi arasında yer alıyor.”

Bitcoin’i arama ilgisini %13,7 pay ile Ethereum (ETH) izliyor. Ripple’ın XRP’si %7,7 ile üçüncü sırada. İşte geri kalan yedi altcoin için dünya çapında yapılan arama ilgisi:

  • Litecoin (LTC): %4,7
  • Bitcoin Cash (BCH): %2,7
  • IOTA (IOTA): %2,5
  • Monero (XMR): %2,1
  • TRON (TRON): %1,8
  • Dogecoin (DOGE): %1,8
  • Cardano (ADA): %1,5

Bitcoin’in en çok arandığı ülke Kenya oluyor. Kenya’da oran %94,79 iken 2. ve 3. sırada Brezilya (%92,6) ve Şili (%89,8) bulunuyor.

Bu arada, Sırbistan, Rusya ve Güney Kore, Ethereum’un en fazla arandığı ülkeler oluyor. XRP ile en fazla arama ilgisine sahip ülkeler Güney Kore, Japonya, İrlanda, Slovenya ve Avustralya’dır.

Doğu Avrupa’daki ülkeler- Ukrayna, Rusya ve Sırbistan- altcoin’lerle en çok ilgilenen ülkelerdir. Bu arada veriler, diğer kripto para birimlerini keşfetme konusunda Asya’nın açık ara önde olduğunu gösteriyor.

btcrehber
WRITEN BY

btcrehber

Bitcoin Para birimi ile alakalı tüm konuları içeren bir rehber platformudur. btcrehber.com'da Her gün yeni bilgiler edinebilirsiniz. Burada edindiğiniz bilgileri sosyal çevrenizle paylaşabilirsiniz. Dünya'da milyonlarca kişi tarafından takip edilen Bitcoin ile alakalı Tüm güncel konular burada yer almaktadır. Her gün yeni bir bilgi için bizi takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir