Btc Rehber - Btc Haber

Bitcoin Kripto Para Analiz Uzmanları

Bitcoin (BTC) Düşüşünü Sürdürüyor! Analistler Bu Konuda Ne Söylüyor?

410
Bitcoin (BTC) Düşüşünü Sürdürüyor
Okuma Süresi: 2 dakika

Bitcoin (BTC) kısa bir süre içerisinde 35.000 dolar seviyesinden 30.000 dolara kadar düştü. Lider kripto para birimi yazının yazıldığı sırada CoinMarketCap verilerine göre 31.700 dolardan işlem görüyordu.

Kripto para birimi, ayın başından bu yana 30.000 ila 40.000 dolar arasında hareket etti. Ancak son zamanlarda, yaklaşık bir haftadır belirli destek seviyelerini test ederek 30.000 dolara yaklaştı. Boğaların bu bölgeyi savunup savunamayacağı, desteğin devam edip etmeyeceği görülecek.

xbitcoin price jan 26 2021 1536x992.png.pagespeed.ic .M ND5e6cCN

Grafiğe bakıldığı zaman mavi dalganın olduğu bölgede görüldüğü gibi hacimler arttı. Daha yakın zamanlarda ise hacimler bir miktar düşerek, bunu daha düşük hacimlerde bir düşüş haline getirdi. Bu, potansiyel olarak bir konsolidasyon işareti olabilir ve ne kadar süreceği belirsizdir.

Temel olarak, yolda 1600 dolarlık ABD teşvik paketleri olsa da bunların gelmesi ve kazançların elde edilmesi analistlere göre ancak birkaç hafta sürebilir. Kripto para birimi onu bağış fonu için satın alan Harvard gibi üniversiteler de dahil olmak üzere bir çeşitlendirici görevi görüyor. Bitcoin, analistlere göre şimdilik bir temel oluşturmaya çalışıyor, burada yaklaşık bir hafta boyunca gücünü gösterecek yanı ve Bitcoin‘in ne tarafa yöneleceğini göreceğiz.

Analistler Ne Diyor?

Bitcoin’in son zamanlardaki hareketleri hakkında analistlerden farklı yorumlar geliyor. Bir kısım analist ciddi bir düzeltme beklerken, bir kısım ise yükselişin devam edebileceğini ifade ediyor. Popüler analist Bob Loukas, şu ifadeleri kullandı:

“BTC dün onaylanmış bir Swing Low oluşturmaya çalıştı, ancak başarısız oldu. Şimdilik bu düşüşe işaret. Yeniden ayı bayrağı taşımaya başlayarak, 60 günlük döngünün en düşük seviyesine doğru hareketin kapı açılabilir. Günlük 33.850 doların üzerindeki kapanışlar ise yükseliş işareti olabilir.”

Bir diğer analist George ise 34.500 dolarlık seviyenin rastgele bir seviye olmadığını ifade etti. Analiste göre 40.000 doları tekrar görmek mümkün olacak.

Popüler analist ve yatırımcı Joseph Young ise Bitcoin’in son zamanlarda çok dalgalı olduğunu dile getirdi. Popüler analist, 31.000 ve 35.000 dolarlık seviyeler arasında %10 oranında iniş ve çıkışların görüldüğünü söyledi. Analist kısa vadede 31.000 dolar ve 35.000 dolar arasındaki büyük aralığın devam ettiğini gördüğünü açıkladı.

btcrehber
WRITEN BY

btcrehber

Bitcoin Para birimi ile alakalı tüm konuları içeren bir rehber platformudur. btcrehber.com'da Her gün yeni bilgiler edinebilirsiniz. Burada edindiğiniz bilgileri sosyal çevrenizle paylaşabilirsiniz. Dünya'da milyonlarca kişi tarafından takip edilen Bitcoin ile alakalı Tüm güncel konular burada yer almaktadır. Her gün yeni bir bilgi için bizi takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir